04.10.2017, 11:27

Інтерв'ю із депутатом міської ради від ВО «Свобода» Мар'яном Вагилевичем.

va1

Чому Ви вирішили стати депутатом та які основні принципи Вашої роботи?
Перше завдання, яке я ставив перед собою, – це допомогти людям, вирішувати ті проблеми, з якими мешканці не можуть справитись самостійно, підтримувати цікаві громадські ініціативи. Ще не будучи депутатом, я, як мешканець, бачив зсередини проблеми мого округу та міста загалом. Коли ж приступив до безпосередньої роботи, то зрозумів усю глибину цього процесу: не все так просто і не завжди вдається вирішити проблеми в короткий термін.
У своїй роботі спираюсь на три основні принципи. Перше – розуміння потреб мешканців та пріоритетних проблем, які потрібно вирішити. Друге – розуміння самих жителів, які не лише вимагають, але самі допомагають та знають, що в деяких питаннях потрібно зачекати. Третє – усвідомлення мною, як депутатом, свого завдання. Потрібно самому багато працювати, зуміти з усіх численних прохань знайти найголовніше на даний момент. Лише тоді допомога буде реальною і суттєвою.

Дайте будь ласка визначення поняттям «депутат» та «ідеальний мешканець»
Депутат – це особа, яка покликана допомагати людям, що не можуть самостійно вирішити свої проблеми. Це людина, яка делегована представляти інтереси громади та готова брати відповідальність за цілий округ та його мешканців.
Мабуть, нічого ідеального не буває, але, на мою думку, «ідеальний мешканець» – це той , якому не байдужа доля свого будинку, мікрорайону та міста. Він бере участь у житті свого міста, бере відповідальність на себе, а не чекає лише на допомогу інших.va2

Окрім депутатства, Ви працюєте в КП «Центр розвитку міста та рекреації». Наскільки складно поєднувати дві справи?
Звісно, як і в кожного депутата у мене є офіційне місце роботи. Поєднувати дві справи інколи складно, в основному – через брак часу. Часто виникає мрія, щоб доба мала хоча б 30 годин, але, звісно, змінити це ми не можемо, тому доводиться займатись вирішенням проблем округу інколи до роботи, часто після роботи та нерідко у вихідні. Але якщо правильно організувати час, то його вистачає і на роботу, і на депутатство, і на сім’ю.

Як Ви проводити свій вільний час та чи є у Вас хобі?
Разом із сім’єю ми любимо подорожувати, виїжджати в гори, село, на природу. Для маленького сина – це корисно, все-таки свіже повітря. Щодо хобі, то дуже люблю гірськолижний спорт. Із задоволенням катаюсь взимку. Ще одну вагому частину мого життя займає футбол. Вболіваю за улюблену команду ФК «Прикарпаття», але частенько з друзями та однопартійцями збираємось, щоб пограти. Саме футбол дає відчуття «командного духу». Коли став депутатом, ми створили свою команду і неодноразово займали призові місця з футзалу в місті.va3

Що вже зроблено і як змінився округ за час Вашого депутатства?
На початку роботи гостро стояла проблема відновлення частини дороги, яка не ремонтувалася декілька років і була в аварійному стані, маю на увазі вул. Дорошенка. Нам вдалось замінити мережі та зробити водовідведення, вистелити асфальт, забрукувати тротуари та велодоріжки. Вулиця Дорошенка отримала новий вигляд і дозволила розвантажити магістраль на Мазепи. Нам вдалось облаштувати тротуар на вул. Мазепи (поблизу Сільпо). На цій ділянці тепер широка комфортна пішохідна доріжка з бруківки. Між дорогою і пішохідною доріжкою підготували ділянки під облаштування газонів. Біля ринку, задля безпеки пішоходів, встановили огорожу вздовж дороги, а також металеві стовпці проти заїзду автомобілів на тротуар на переході. Зручні тротуари з’явилися біля освітніх закладів по вулиці Мазепи, а саме – дитячого садочка № 23 «Дударик» та ЗШ № 9. Відтепер прилеглі доріжки просто не впізнати, вони перетворилися на комфортні тротуари.
Відремонтовано під’їзди в будинках на вул. Мазепи, 173, корпус 2, 3, вул. Мазепи, 177, корпус 3, вул. Мазепи, 169, корпус 1, 2, 3, вул. Мазепи, 167, корпус 2, 3 (2-ий під’їзд. Замість занедбаних роками брудних стін зараз чисті та світлі.
Всіляко намагаємось підтримувати ЗШ № 9 та дитячий навчальний заклад № 23 «Дударик». Адже діти – це наше майбутнє. Тому, турбуючись про них, ми робимо вклад в розвиток нашої держави. Організація дозвілля дітей – це один із важливих напрямів роботи депутатів фракції ВО «Свобода». Тому, для веселого та здорового дозвілля дітвори відкрили в мікрорайоні найбільший комплексно-ігровий майданчик в місті.

Які плани щодо округу на майбутнє?
Планів є дуже багато. Це й відновлення асфальтного покриття, знесення старих аварійних дерев, будівництво нового дитячого спортивного майданчика зі штучним покриттям. Слід звернути увагу на житловий фонд і на стан комунікацій у будинках, адже вони збудовані на так званих болотах, тому є проблеми з підвальними приміщеннями. Є у нас проблемне озеро на БАМі, але ми вже розробляємо проект. Проблема в тому, що це озеро не є рекреаційним, а було штучно створене як дренаж. КП «Центр розвитку міста та рекреації» час від часу наводить порядок там: косимо, прибираємо, чистимо від сміття. Нещодавно провели нараду з міським головою та відповідними службами і плануємо глобально взятися за це питання та зробити щось цікаве для мешканців цього мікрорайону.

va4

Яким Ви бачите мікрорайон БАМ в майбутньому?
Ми вже зараз рухаємось в напрямку справедливого розвитку. Щоб кожен мікрорайон розвивався однаково якісно та позитивно, щоб кожна частина міста, в тому числі і мікрорайон БАМ, була комфортною та затишною для життя.
Як би це не звучало, але я хочу бачити мікрорайон БАМ найкращим: зі скверами, де кожен охочий зможе насолодитись прогулянками під відкритим небом; з чудовим спортивним майданчиком, де молодь зможе проводити час та активно відпочивати; де кожен мешканець зможе пишатись тим, що живе в цьому мікрорайоні. Ми повинні зрозуміти, що робити все за рахунок коштів міського бюджету – нереально. Тому я хочу наголосити, що мешканці повинні стати активнішими і дбати не лише про власні помешкання, а й двори, вулиці та місто загалом.

Що Ви би хотіли донести до нашого суспільства?
Якщо ми хочемо щось змінити на краще, то повинні починати зміни кожен із себе. Бо найлегше критикувати, а справді почати працювати та брати відповідальність не лише за себе, але й за мікрорайон, місто – це дуже складно. Тому кожен з нас повинен активізуватись та робити щось для загального блага.

 

Відправити в FacebookВідправити в Twitter