11.10.2017, 11:30

Інтерв'ю із депутатом міської ради від ПП «Об'єднання «Самопоміч» Петром Гречанюком.

 21641394 1578454322197735 1026500395 n 1

Ви вже були депутатом. Чим теперішнє скликанням міської ради відрізняється від V, в якому Ви працювали, коли були обрані вперше?
Зараз міська рада працює активно, немає безладу. Переважно рішення, які ухвалюються в депутатських комісіях та на погоджувальній раді, потім отримують підтримку депутатського корпусу в сесійній залі.
В скликанні ради, коли я був депутатом вперше, рішення комісій рідко брали до уваги. Натомість, на перший план виходили переговори, бо ні у кого не було постійного контрольного пакету голосів для ухвалення рішень.

З якими проблемами до Вас, як депутата, звертаються мешканці? 
Найчастіше – це проблеми незадовільного стану інженерних підвальних розгалужень багатоповерхових будинків, благоустрою дворів та сміттєвих майданчиків, ремонту дахів та під’їздів. Падає рівень життя, багато людей бідують, хворіють, тому часто звертаються стосовно надання матеріальної допомоги. Разом з помічниками, прагну вислухати та допомогти людині. Зрозуміло, що є об’єктивні причини, які не дозволяють допомогти кожному. Вирішення деяких проблем потребує більшого часу.

Які методи Ви використовуєте у своїй роботі?
Сприяння самоорганізації я обрав основним мотивом своєї передвиборчої кампанії. Тому значною мірою, це те, за що виборці обрали мене представником своїх інтересів в міській раді.
Тільки тоді, коли люди візьмуть найближчу до них ланку влади в свої руки, вони стануть справжніми газдами, справжніми господарями свого життя. А найближчою до мешканців ланкою влади є зовсім не міськвиконком, як думають деякі. Найближчою ланкою є будинкове самоврядування.
За цей час надавав юридичний та організаційним супровід роботі ОСББ. З помічниками, допомагали у всьому: від юридичної реєстрації до участі в міських грантових програмах для ОСББ.
Щодо результатів, то на моєму окрузі, наприклад, є ОСББ «ДІМСІМ». За рік роботи ОСББ, в будинку замінені вікна на сходових клітинах, проводка, на черзі заміна труб холодного водопостачання в підвалі. Крім того встановлені нові елементи благоустрою та почищені тополі на прибудинковій території. Вдумайтесь: все це вдалося зробити за неповний рік, відколи будинок відокремився від комунального управителя та створив ОСББ.
Поєднання спільних зусиль мешканців та депутата може дати найефективніший результат стосовно первинної самоорганізації, яка реально покращує життя людей.22414611 1602101113200712 2101455798 n

Якщо коротко підсумувати: що Вам вдалося зробити за час свого депутатства для округу?
Робота на окрузі дуже залежить від фінансування з міського бюджету. На жаль, станом на сьогодні округи отримують бюджетне фінансування непропорційно. На моєму окрузі чимало будинків радянського періоду, які перебувають в незадовільному стані, розбиті двори, є дороги, які потребують ремонту.
Ті міські програми, завдяки яким мешканці можуть отримати кошти на покращення житлового благоустрою власних будинків, наприклад, бюджет участі, не дають змогу вирішити всі проблеми округу. Попри те, тішуся, що цього року три проекти, яким я опікувався, як депутат, здобули перемогу в цій міській програмі.
Витрачаю власні кошти для вирішення проблем людей. Наприклад, є така проблема, як видалення та обрізка дерев. Люди говорять, що маючи дозвіл на руках, потрібно тривалий час чекати на те, щоб муніципальні структури зрізали аварійне дерево. Тим часом це дерево може впасти на людину, травмувати, а то й, не дай Бог, гірше. Тому стараюся завжди реагувати на такі запити людей, використовуючи автовишку та допомогу робітників для видалення аварійних дерев в дворах. Таким чином було видалено та почищено дерева в дворах будинків за адресами: вул. Коновальця, 101 та 109, Слави Стецько, 7 та 3а, а також на території ДНЗ №11 «Пізнайко».
Найбільша допомога з міського бюджету для мого округу за цей час – це капітальний ремонт вулиці Військової та початок ремонту вулиці Слави Стецько.

Розкажіть про своє дозвілля. Як проводите вільний час?
Дуже люблю гуляти з онуками і радію, що маю їх аж четверо. Стараюсь підтримувати форму, займаючись спортом. Подобається читати детективи.

Яким Ви бачите Івано-Франківськ у майбутньому?
Мабуть, кожен знає, що зараз питання забудови в Івано-Франківську одне із найбільш актуальних. І вирішити проблемні моменти можна завдяки хорошому Генплану. Генплан створить обмеження, за які жоден забудівник не вийде. Буде генплан, то не треба буде сперечатись щодо нових детальних планів території. Все буде просто: ДПТ або відповідає Генплану і за нього голосують депутати, або ж ні – тоді його треба скасовувати чи допрацювати.
Вважаю, найважливіше, що має передбачити новий Генплан – це визначення напрямків розвитку міста. А сьогодні я бачу два таких можливих напрямки: в сторону Тисмениці та Калуша, Галича.
Крім того Івано-Франківськ має виробити стратегічний план розвитку на десятиліття. І депутатам, і мешканцям потрібно знати, як розвиватиметься місто.

Відправити в FacebookВідправити в Twitter