09.11.2017, 16:05

Інтерв’ю із депутатом міської ради від ВО «Свобода» Романом Марцінківим.

DSC 0149

Чому Ви вирішили стати депутатом? 
Довгий час був активістом ВО «Свобода», брав участь у багатьох мітингах та протестах і точно розумів, що нашу державу потрібно змінювати. У певний момент вирішив взяти відповідальність на себе і щось зробити для громади. Я розумів, що певні повноваження, маю на увазі депутатські, несуть за собою високий рівень відповідальності перед мешканцями. Це цілком виважене рішення і розуміння того, що держава починається з тебе.

Як вдається приймати позитивні рішення для міста на сесіях міської ради? 
Представляючи в міській раді націоналістичну силу ВО «Свобода» розумію, що як держава, місто та сім’я мають починатися з любові до свого рідного. І коли ти підходиш до вирішення якихось проблем чи прийняття рішень саме з цього принципу – то це точно буде приносити користь. В міській раді нам всім приходиться йти на компроміс з іншими політичними силами.

Депутат – це …
Депутат – це представник громади, на якого покладена відповідальність за прийняття тих рішень, від яких залежить, у якому напрямку буде розвиватись місто та безпосередньо округ.

Ідеальний мешканець для депутата – це…
Ідеальний мешканець – це людина, яка думає про своє майбутнє, майбутнє своїх дітей, міста та держави загалом. Цей мешканець старається жити так, щоб не було соромно. Я вважаю, що якщо людина змінює себе, то можна буде побачити зміни і в громаді, і в окрузі, і в місті.

Ви приймали участь у військових зборах підрозділу територіальної самооборони на базі табору «Лімниця», що у с. Вістова. Що стало мотивом та чи не виникло страху? 
Враховуючи непросту ситуацію в країні, я вважаю, що кожен чоловік повинен володіти достатніми військовими навиками для того, щоб захистити спочатку свою «малу батьківщину» – свою сім’ю.
Страх? Страх – це коли ти бачиш озброєних чужих людей у своєму домі, коли чуєш звуки снарядів, які вибухають біля садочка, в який ходить твій син, коли втрачаєш все те, що нажив непосильною працею за ціле життя. Ось це страх. А навчання проходити було зовсім нестрашно, хоча це вимагало багато часу, сил, сконцентрованості та відповідальності.
Разом з міським головою з гуманітарними місіями відвідуємо зону проведення антитерористичної операції на Сході крані. Останній візит був поблизу населеного пункту Попасна. Не міг залишитись осторонь всього того, що бачив зсередини.22221560 10155307457088096 3565249187034417736 n

Як вдається поєднувати офіційне місце роботи з депутатством? 
Інколи, через брак часу, доводиться зустрічатися з мешканцями в позаробочий час та багато справ вирішувати в телефонному режимі. На жаль, приходиться інколи «красти час» у сім’ї. Мешканці повинні теж розуміти, що без письмового звернення в офіційних установах складно щось підтвердити чи довести, вони не можуть жодним чином реагувати. Без письмового звернення мешканців депутат виявляється голослівним. Як юрист я намагаюсь доносити це до людей.

Що вдалося зробити за час депутатства для свого округу? 
Пишаюся тим, що вдалося встановити комплексний дитячий та спортивний майданчик на вул. Симоненка, 5 та вул. Вовчинецькій, 208 А. Це така собі навіть моя маленька перемога, бо вкладено багато сил, емоцій та ресурсів. Це, з одного боку, – моя радість, а з іншого – мій біль. Нещодавно був на цьому майданчику і побачив, що хтось навмисне знищив штучне покриття на баскетбольному полі. Шкода, що окремі особи не зважають на чужу працю і не цінують її. Також, цього року вдалося зробити благоустрій прибудинкової території на вул. Вовчинецька, 202 та забрукувати пішохідні доріжки у сквері на вул. Вовчинецькій, 202, 206. Радий, що спільними зусиллями ми зберегли таку потрібну зелену зону для мешканців.
Планується будівництво басейну на окрузі, який стане першим в місті, побудованим за часів незалежної України.

Ви – сімейна людина. Чи є свої традиції? 
Однозначно, що свята я проводжу в сім’ї. Ділимося кожен своїми думками, мріями, планами та позитивними враженнями. Це надихає і ти розумієш, що насправді для людини є найважливішим. 
Кожного разу, коли ти повертаєшся з роботи, а тебе зустрічає маленька «чомучка» дома і запитує, де ти так довго був, то забуваєш про все на світі і думаєш, як більше часу провести в колі сім’ї та надихнутись тою чистою та позитивною енергетикою.23435383 1539235886157132 772034419 n

Чи є у Вас хобі та як проводите дозвілля? 
Я людина активна. Дуже люблю кататися верхи на конях, на мотоциклах рідше, але це одне з моїх улюблених занять.

Якщо би була можливість щось змінити сьогодні, щоб завтра в Івано-Франківську мешканцям жилося краще, то що би це було? 
Я би хотів, щоб кожна людина почала відповідати за свої дії. Навіть у дрібницях. Ми хочемо змінювати нашу державу і не змінюватись самі. Це утопія. Давайте будемо дотримуватись законів, бо часто навіть в черзі не хочемо постояти, вирішуємо щось через когось, а що ж тоді говорити про глобальні питання?!
Доки ми не будемо відповідати кожен за свої вчинки і ставитись до суспільної власності, як своєї особистої, до того часу ми не зможемо стабільно розвиватись і не очолимо рейтинги економічно-розвинутих країн. Вважаю, що в цьому запорука успіху.

Що Ви би хотіли побажати мешканцям міста? 
Бажаю всім нам бути просто добрішими. Як каже друга заповідь любові: «Люби ближнього свого, як самого себе». Давайте ставитись один до одного з розумінням, любов’ю та повагою. Тоді всі почнуть відчувати зміни в своїй сім’ї, громаді, місті та цілій державі.20245848 1588857334521784 1046115290520619114 n

Відправити в FacebookВідправити в Twitter