30.11.2017, 15:08

Інтерв’ю із депутатом міської ради від Об’єднання «Самопоміч» Іваном Пуйдою

 

24251863 1651955308215292 1626001145 nnormalne

Чому саме депутатство та якою була основна мотивація? 
Багато виникало питань, в першу чергу, до самого себе: що можна змінити для того, щоб місто ставало кращим та які механізми можуть допомогти це зробити. Як і в кожного мешканця, мабуть, виникали питання: а чому це не робиться, чому роблять цей двір, а не мій, чому бруківка, а не асфальт. Я хотів сам розібратися та знати відповіді на них. Бо розумів: все, що ми бачимо – це поверхневе, а причини потрібно шукати.
Після того, як я виграв вибори та став депутатом, «занурився» в роботу та зрозумів, що насправді не все так просто, як може виглядати. Я вирішив змінити ракурс відповідальності на себе, не лежачи на дивані давати коментарі, а щось спробувати зробити самому.

Яке би Ви дали визначення поняттю «депутат»?
Депутат, найперше, – це відповідальна особа в усіх відношеннях. Дуже багато свого часу приходиться витрачати на депутатську діяльність, яка є на громадських засадах, вирішувати складні проблеми та завжди навчатися, бо ти повинен бути компетентним у дуже широкому колі питань з якими звертаються мешканці.

В українців сформувалась своя думка про депутатів. Як Ви вважаєте, на основі чого це відбувається? 
На жаль, громадськість досить поверхнево розуміє чим повинен займатися депутат на місці. Якщо би хтось спробував взяти на себе цю відповідальність, то я переконаний, що думка громадськості різко би змінилась. Є проблеми, які просто неможливо вирішити відразу, а є питання, які зовсім не входять в компетенцію депутата. Але інколи мешканці цього не знають чи не розуміють. Тому нам усім потрібно більше займатися суспільною роботою, щоб мати особисту відповідальність перед громадою.

Ідеальний мешканець для Вас – це …
Я завжди приводжу приклад з власного округу. Є мешканці інертні, я не кажу, що байдужі, але не ініціативні. А є ті, які створюють свої ініціативні групи та досягають своєю активністю та нашими спільними зусиллями дуже позитивних результатів. Це мешканці, які дуже допомагають роботі депутата. Вони не сидять дома та не критикують, а самі пропонують цікаві ідеї, які ми обговорюємо та втілюємо. Я точно знаю, що депутат і громада повинні працювати разом.

У міській раді багато політичних сил. Як вдається приймати позитивні рішення для міста? 
Для нашої політичної сили Об’єднання «Самопоміч» пріоритетним є вирішення конструктивних питань. Для нас на першому місці стоїть громада міста та її інтереси. Ми не займаємось популізмом, а дивимось об’єктивно на потреби мешканців. Якщо ми бачимо, що рішення позитивне та цілком аргументоване, то звісно, що ми підтримуємо його. Думаю, що така позиція у всього депутатського корпусу.24204657 1650698575007632 349650060 n

Що вдалося зробити для свого округу? 
Найбільша проблема зараз – це благоустрій. Округ в мене великий (5600 мешканців), а будинки, як правило, 1972- 1973 рр. І реально ремонтні роботи зовсім не проводились. Дякуючи ініціативним групам мешканців, громаді, виконавчому комітету та міському голові в тому було сприяння у вирішенні цих проблем. Зараз тривають капітальні ремонтні роботи у районі вул. Карпатської. Зараз майже на всіх проблемних об’єктах округу проводяться роботи. Якщо громада розуміє, що суспільна власність – це не чиєсь, а кожного із нас і відповідальність за неї ми повинні теж розділяти, то всі питання можна вирішити.

Як вдається поєднувати депутатство та роботу? Чи впливає одне на інше? 
В мене великий колектив, більше ніж 100 осіб. Команда сформована і в мене є вже налагоджений механізм. Дякуючи людям, які чітко виконують свою роботу, механізм працює, а я маю час та можливість йти вперед: думати про нові проекти, спілкуватися з мешканцями та займатися вирішенням проблем на окрузі.

Як проводите дозвілля та чи є хобі?
Я дуже люблю рибалити і колись навіть виступав на змаганнях з рибальства. Це моє хобі і так я проводжу свій вільний час. Вода забирає негативну енергетику. Я люблю побути сам, обдумати плани та помріяти. Так, у депутатів теж є мрії. Для мене рибалка – це момент поєднання з природою.

Якби була можливість змінити щось в Івано-Франківську вже сьогодні, щоб людям вже завтра жилося краще, то що би це було? 
Це насправді мрія. Я більш об’єктивно дивлюсь на такі речі. Думаю, що потрібно більше часу проводити з громадою, вести бесіди, співпрацювати та дослухатися до ініціатив мешканців. Тоді в місті багато чого зміниться. А так, то будь-які зміни – це клопітка робота і достатньо довготривала. Але вже зараз подивившись на наше місто, мабуть, кожен може сказати, що Івано-Франківськ точно змінюється в позитивному напрямку. Якщо ми будемо йти і далі таким шляхом, то у нас все вийде.

Що Ви побажаєте мешканцям Івано-Франківська? 
Я бажаю нам усім бути більш активними, щирішими і відповідальнішими. Хочу, щоб мешканці міста з більшим оптимізмом дивилася на перспективу. Давайте цінувати те, що у нас є та працювати для того, щоб кожен мікрорайон та місто загалом розвивались у позитивному напрямку.

Відправити в FacebookВідправити в Twitter