23.10.2017, 10:14

Інтерв'ю із депутатом міської ради від БПП «Солідарність» Степаном Руднянином.

435234234 620x400

Чому Ви вирішили стати депутатом? 
По-перше, депутатство – це громадська діяльність і я вважаю, що чим більше завдань ставить перед собою людина, тим більше вона встигає, чим більше навантажень – тим результативніша діяльність. Однією із ключових причин, через які я став депутатом, – це бажання самовдосконалення та прагнення до чогось нового. Але більш вагомішим фактором стало те, що почав спілкуватися безпосередньо з мешканцями, почав розуміти зсередини проблеми округу. Просто захотілось змінити тодішній стан речей. 

Яким, на Вашу думку, є визначення поняття «депутат»?
Депутат – мешканець міста, округу, який він представляє. Насамперед – це представник громади в органах місцевого самоврядування, який делегований відстоювати інтереси мешканців.

Зараз ми спостерігаємо досить позитивні зміни в місті. В той же час, в міській раді достатня кількість політичних сил. Як вдається приймати рішення на сесіях?
Звісно, що зараз міська рада налічує багато політичних партій. І це добре. Опозиція в Івано-Франківській міській раді ситуативна і стосується окремих рішень. Ми не приймаємо рішення всеукраїнського рівня, вони локальні і поширюються на місто. Тому депутатський корпус працює загалом злагоджено. Не можна бути проти чогось, що йде на користь місту та для його розвитку.

Як вдається поєднувати депутатство і роботу?
Можливо я не кінця правильно побудував цю роботу, але вона в мене організована так: щоденно працює приймальня, в мене є помічник, який постійно приймає звернення від мешканців. Щомісяця проводиться депутатський прийом. Я не вважаю, що це займає багато часу. Завдяки помічникам я збираю інформацію, відсортовую, аналізую і ми вже бачимо загальну картину.22782032 1613306518746838 1026417026 n

З якими питаннями найчастіше звертаються мешканці?
Найчастіше звертаються з побутовими проблемами житлово-комунального господарства: ремонт будинків, під’їздів, утеплення, заміна вікон, благоустрій скверів, дворів, ремонт доріг. Часто звертаються з індивідуальними питаннями – надання матеріальної допомоги (здебільшого на лікування), так як ситуація зараз в суспільстві не з найлегших.

Чи є плани для округу на майбутнє?
Округ, на якому я депутат – це так зване Військове містечко. Якщо говорити загалом, то там старі проблемні будинки, які потребують ремонтів. Тому першочерговим є вирішення житлово-комунальних проблем. Це те, чого хочуть мешканці і те, чого хочу я. Плани – це розвиток інфраструктури і покращення житлових умов проживання мешканців округу.

Якби була можливість змінити щось сьогодні, щоб вже завтра в місті жилося краще, то що би це було?
Я – реаліст і вважаю, що не буває такого, що можна було би враз змінити і всім стало жити краще. Все повинно відбуватись поступово, покроково. А загалом, то кожен повинен почати із себе, із власної поведінки у своїй родині, у своєму дворі, окрузі і відповідно місті.
Нічого не буде вартувати те, якщо влада в місті зробить дорогу, лавочки чи облагородить сквер. Якщо мешканці цього не будуть цінувати, то не буде жодного результату.
Правильним рішення, на мою думку є те, що зараз можливий варіант співфінансування: частину грошей дають мешканці, більшу частину – міська влада. Але саме тут з’являється особистий рівень відповідальності, бо кожен долучається і відповідно цінує те, на що витратили власні кошти чи сили.

Як ви проводите дозвілля та чи є у вас хобі?  
Вільний час намагаюсь проводити з сім’єю, з дітьми. З друзями ходимо грати футбол або волейбол. Часу вистачає, якщо правильно все організувати. Було би лише бажання. 

Що Ви би хотіли донести до нашого суспільства?
Все просто: потрібно об’єднуватися і нехай в кожного з нас буде особистий рівень відповідальності за власну родину, за свій двір, округ, місто і країну.